Hepinize merhaba sinerji okurları! Aramızda manzara fotoğraflarına bayılmayan, görünce durup bir 5-10 saniye kilitlenip fotoğrafı incelemeyen var mıdır ki? Hiç sanmıyoruz. Bu yazımızla ücretsiz mükemmel fotoğraflar bulabileceğiniz internet sitelerini açıklamalarıyla sizlerle paylaşacağız. E o zaman ne duruyoruz hemen başlayalım!

1-Unsplash

Bu sitede yaklaşık 100.000 fotoğrafçı bulunmakta. En iyi fotoğrafları çeken fotoğrafçılar çektikleri fotoğrafları ücretsiz bir şekilde bu sitede yayınlamaktalar. 800.000’den fazla resim bulunan bu sitede, neredeyse arama çubuğuna her ne yazarsanız yazın ulaşmanız mümkün.

2-Foodiesfeed

Yemek ile alakalı hangi türden resim arıyorsanız buyurunuz sitemiz burada. Gerçekten muazzam kalitede resimlerin bulunduğu bu sitede yemek ile ilgili tüm resimlere ulaşmanız mümkün.

3-Styled Stock

Eğer ulaşmak istediğiniz kitlenin cinsiyet ağırlığı kadınlardan oluşuyorsa bu sitede kadınlarla alakalı neredeyse tüm fotoğraflara rastlamak mümkün. Her fotoğraf ayrı naif ve güzel tıpkı dünyayı güzelleştiren kadınlar gibi. Makyaj malzemelerinden tutun aklınıza gelebilecek tüm fotoğraflar bulunmakta. Çözünürlükleri de oldukça kaliteli.

4-Burst

Yine birçok alanda muazzam fotoğraflar bulabileceğiniz bir site. Aramak istediğiniz kelimeyi yazıyorsunuz ve size yüzlerce görsel sunuyor. Üstelik indirmesi çok kolay. Site gerçekten ara yüz anlamında güzel tasarlanmış bir site.

5-Pexels

Bu sitenin belki de en güzel yanlarından biri Türkçe olması. Aradığınıza çok kolay bir şekilde ulaşıyorsunuz. Resim aradığınız zaman özellikle de yabancı dili olmayanlar için güzel bir site. Resimleri en doruk noktasına kadar yaşatıyor bu site size.

6-Reshot

Daha çok doğa ile insan fotoğraflarının ağırlıklı olduğu bir stok resim sitesidir. Fotoğraf makinesiyle çok iyi işler başaran fotoğrafçıların fotoğraflarını bulabilirsiniz.

7-Pixabay

Çok spesifik aramaları saymazsak genel olarak çok fazla seçenek sunan güzel bir site Pixabay. En önemli avantajlardan bir tanesi de istediğiniz anahtar kelimelerde arama yapabiliyor olmanız. Medium ebattaki görselleri üye olmadan indirebilirsiniz, ancak XL görseller için üye olmanız gerekiyor.

8-Little Visuals

Little Visuals diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biraz farklı çalışıyor. Siteye girip istediğiniz görseli rahatlıkla indirebileceğiniz gibi, mail adresiniz karşılığında her hafta yedi görseli de ücretsiz olarak size mail atıyorlar.

Umarız bu yazımız da öncekiler gibi beğenmişsinizdir. Ücretsiz ve telifsiz muhteşem fotoğraflara ulaşabileceğiniz internet sitelerini derlediğimiz bu yazımızla sizlere yararlı olmamız dileğimiz ile…

Hoşça ve Sinerjiyle kalın..