Herkese merhabalar! Bugün sizlerle hikayemizi paylaşıyoruz. “Sinerji Kulübü Kim? Neler Yaptı? Neler Yapacak?” gibi birçok sorunun cevabını sizlerle paylaşacak ve ailemizi tanıtacağız. Hatta belki de bu hikayeye sizleri de dahil edeceğiz… Gelin hep beraber nasıl Marmara Üniversitesi’nin en iyi kulüplerinden biri olduk bakalım! Keyifli okumalar…

Bizler Marmara Sinerji Kulübü olarak 2016-2017 döneminde ortak hedeflerle ve isteklerle bir araya gelerek kendi sinerjimizi oluşturduk ve her yıl yeni üyelerimizle bu sinerjiyi giderek artırdık. Birçok farklı fakülteden bir araya geldiğimiz üyelerimizle sinerjimizi artırırken azimlerimizi, samimiyetimizi, değerlerimizi, inancımızı da bu aileye kattık ve giderek büyüdük. Beraber büyürken birçok şeyi de başardık. Hem de birçok şeyi… Neler mi?

“Zirvedeyiz, zirveden devam edeceğiz.” dedik…

Sinerji Liderlik Zirvesi 

Her yıl Aralık ayı olmak üzere gelenekselleşme amacı taşıyarak sürdürdüğümüz zirvede, Türkiye’de sektörün zirvesinde bulunan firmaları ve tecrübeli yöneticilerini bir araya getirerek muhteşem programlar yaptık. Gerek deneyimlerini paylaştıkları gerekse sektöre dair tavsiyeleriyle bizlere unutulmaz anlar yaşatan bu liderlerle birebir konuşma imkanına sahip olduk! Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsü dışında yapılıp en fazla katılım gösterilen etkinliği olan Sinerji Liderlik Zirvesi akıllardan silinmeyen ihtişamı ve her yıl katlanarak artan başarımızla devam edecek!

“Hem öğreniriz, hem eğleniriz.” dedik…

Kampüste Şenlik Var

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirmeyi planladığımız etkinliğimiz 2018 yılında 2000 kişiyi ağırlamış ve rekor sayıya ulaşarak okulumuz tarafından yılın etkinliği olarak tanımlanmıştır. Norm Ender, Sinan Akçıl, Emre Sertkaya, Bahadır Sağlam, Christina Sandsengen, Samida, Seçil Gür, Silva Quartet gibi birçok önemli ismi ağırladığımız, büyük çabalarla hazırlanan etkinliğimiz her yıl üyelerimize ve konuklarımıza şahane dakikalar yaşatarak farkını ortaya koymuştur. Ünlü sanatçıları konuk olarak ağırlamanın yanı sıra çeşitli oyunlar ve düzenlenen çekilişlerle muhteşem bir heyecanla hazırlanan şenliğimize aynı heyecanla kaldığımız yerden devam edeceğiz!

“Sinerji Kulübü bir markadır.” dedik…

‘n marka

Yeni nesil marka kavramını ele aldığımız etkinliğimizde, başarılı markaların seçkin konuşmacılarıyla üyelerimizi ve katılımcılarımızı buluşturarak gündeme ve sektöre dair önemli olayları konuştuk, önemli bilgiler edindik! Markalaşma ile ilgili her türlü probleme değindiğimiz bu programımızla da birlikte yine her yıl şahane etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz!

“Depolayacağımız bilgiler için bir de temiz havayla zihnimizi açalım.” dedik…

Vapurda Çay ve Kariyer

Temiz hava ve çayların eşliğinde, hafif rüzgar eserken öğrendiğimiz bilgiler paha biçilemez! Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle Valide Sultan Gemisinde boğaz gezisi eşliğinde iş dünyasının önde gelen firmalarının CEO ve Ülke Genel Müdürü düzeyindeki, örnek aldığımız kişilerle tanışma fırsatı elde ettiğimiz etkinliğimiz yine en gözde etkinliklerimizden biri olarak hikayemizde yerini aldı! Zevkle sürdüreceğimiz etkinliğimizde temiz havadan çok daha fazlasıyla harika bir deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz… 

“Farklılığımızı, farkındalığımızla ortaya koyalım.” dedik…

Sosyal Sorumluluk

Başarılarımıza farkındalığımızı ekleyerek devam ettiğimiz, büyük bir ciddiyetle sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk etkinliklerimizde her yıl kimsesiz çocuk yuvalarını, huzurevlerini ve bizim için canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerini ve çocuklarını ziyaret etmekte ve onların yanlarında olduğumuzu hissettirmek için çaba sarf etmekteyiz. Birçok etkinliğimizde olduğu gibi burada da titizlikle çalışmalarımızı sürdürecek ve sosyal sorumluluğu üstlenmeye devam edeceğiz.

“Kalitemizi ekranlara da aktaralım.” dedik…

Sinerji TV

Sinerji TV, online platform üzerinden birçok sektörden alanında uzman kişileri ağırlayarak sorularımıza yanıt aradığımız, birçok fikirden, bilgiden istifade ederek bu bilgileri öğrenci arkadaşlarımızla buluşturduğumuz bir mecradır. Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Herman Tommeraas, Ercüment Ovalı, Ozan Açıktan ve birçok değerli ismi konuk ettiğimiz platformda çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz! 

Yalnızca bu kadarla da kalmadık… Yaz dönemi staj hareketliliğinin başladığı ve staj imkanlarını tanıtmak isteyen firmaların vaka çalışması, sunum gibi yöntemler ile üniversite öğrencileriyle buluşturmayı amaçlayan etkinliğimiz “Sinerji Kariyer Günleri” ve Türkiye’nin lider firmalarının genel müdürlüklerinde üst düzey yöneticilerin bilgi ve birikimini dinlemek daha sonrasında farklı departmanlara ayrılarak, departman uzmanlarından alanlarında detaylı bilgi alabileceğimiz ve şirket ortamını göreceğimiz etkinliğimiz “Şirket Gezileri” ve çok daha fazlasıyla başarıya imza attık. Bunları bir olarak, birlikte olarak yaptık. Hep beraber büyüdük, hatta o kadar büyüdük ki bütün üniversitelerde faaliyet gösterme hedefimiz için ilk adımı attık! Biruni Üniversitesi Sinerji Kulubü kuruldu ve Biruni Üniversitesi’nde de faaliyete başladık!

“Emek olmadan yemek olmaz.” dedik çoğu zaman. Çok çalıştık. Kendi ailemizi kurduk ve büyüttük. Sevgiyle, çabayla, inançla, sadakat ve destekle… Başarabilmek için çıktığımız yollarda zirveye çıktık. Başardık ve birbirimize sarıldık. Hem eğlendik, hem öğrendik. Marmara Sinerji hikayesini yazdık ve yazmaya devam ediyoruz. Bu hikayede yer almak isteyen herkese kapımızı açtık ve başarılarımızı paylaşıyoruz. Bu hikayede bizlerle yer almak isteyen herkesin yeri hazır… Sinerji ailesi olarak bizler ilk günkü heyecanımız ve çalışma azmimizle bu hikayeye devam ediyoruz. “Arkadaşlar, başardık.” diyebilmek için her etkinliğimize sımsıkı sarılıyoruz. Şimdi bu ailenin bir parçası olmak isteyen herkesi de aramıza bekliyoruz!.. Hikayemize ortak olan herkese minnettarız. Yazımızı okuyan herkese de Sinerji ailesi olarak teşekkür eder, bol sinerjili günler dileriz… Hoşça, sağlıcakla kalın!